Mocne kości

 ›  ›  › Mocne kości

Decanabol,Medycyna

Mocne kości

Mocne kości
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)

zdrowie (15)Nasze kości są w najlepszym stanie miedzy 20 a 25 rokiem życia… z wiekiem staja siec oraz bardziej kruche a u części z nas tak słabną, że bardzo łatwo o złamania. Ważne, więc aby o nie dbać i co jakiś czas sprawdzać, w jakim są stanie. Zrzeszotnienie kości to choroba polegająca na demineralizacji kości i dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn, ale panów dotyka zwykle około 10 lat później niż panie.

Żeby w odpowiednim czasie dobrać dobre leczenie trzeba zbadać, w jakiej kondycji są nasze kości a pokaże to badanie zwane densytometrią. Jest to rodzaj badania rentgenowskiego, które pozwala na oszacowanie zagrożenia złamaniami a także dobrać rodzaj leczenia. Po sześćdziesiątym roku życia takiemu badaniu powinien poddać się każdy z nas. Badanie to robi się na skierowanie od specjalisty a wiec ortopedy, neurologa lub reumatologa.

Badaniu powinny się poddać także osoby z tzw. grupy wysokiego ryzyka, a wiec z niska masą ciała, z rodzinnymi skłonnościami do osteoporozy, przebyte w przeszłości złamania.

Bada się zwykle kości, które najczęściej ulegają złamaniom a wiec lędźwiowy odcinek kręgosłupa, szyjka kości udowej, nadgarstek, przedramię. Badanie jest nieinwazyjne, a wynik gęstości kości przedstawia się w skali T-score. Mimo ogólnie przyjętych norm wynik badania powinien jednak zinterpretować lekarz specjalista.

Inne wpisy tematyczne (zdrowie i medycyna):

Mocne kości Reviewed by on piątek, Kwiecień 1st, 2016 .

Nasze kości są w najlepszym stanie miedzy 20 a 25 rokiem życia… z wiekiem staja siec oraz bardziej kruche a u części z nas tak słabną, że bardzo łatwo o złamania. Ważne, więc aby o nie dbać i co jakiś czas sprawdzać, w jakim są stanie. Zrzeszotnienie kości to choroba polegająca na demineralizacji kości i

ABOUT AUTHOR /

Slowa kluczowe: glutamina katowice, lpk110, złomowanie auta tarnobrzeg, Fotoprzekaźnik Sick, kubota l3200 cena, biceps 34cm, Wiedzopedia, Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050, zerwany triceps, rozstępy biceps, bcaa katowice sklep